UMĚLECKÝ PORTRÉT

Ještě nemáte portrét od profesionálního fotografa? Je načase si ho objednat!

Každý z nás by měl mít alespoň jednu reprezentativní fotografii své osoby. Fotit umíme všichni, ale vytvořit umělecký portrét dokáží jen opravdoví profesionálové.

Snažím se vystihnout pravou podobu portrétovaného, bez umělých a nepřirozených  zásahů. Každá osobnost je jedinečná, proto je potřeba přistupovat k každému individuálně a vystihnout jeho pravou podobu. K tomu je potřeba znát základy psychologie člověka, umět se vcítit do druhého a pomoci mu projevit jeho krásnou přirozenost.  

Fotografování probíhá v mém ateliéru nebo ve Vašem přirozeném prostředí. Je možné použít jednoduché pozadí s důrazem na výraz tváře, nebo hledáme kompozičně vhodné propojení osoby s jeho okolím světem.

Cílem je vytvořit umělecký portrét, který se Vám osobně bude nejvíce líbit. Pokud  tomu tak nebude, ať už z jakýchkoli důvodů, třeba jste nebyli právě v dobré formě, nic neplatíte. Fotografii sice žádnou nedostanete, ale můžeme se o portrét pokusit později. 

 

Jaké typy portrétů si mohu objednat?

Osobnostní portrét

Jedná se portrét osobnosti v jeho všeobecném pojetí. Jde o vyjádření vnitřní duše člověka. Je možné využít ateliér, domácí prostředí, zajímavý interiér či přírodní scenérii.

Fotografie dostanete v digitální podobě. Na velikosti fotografie včetně zarámování a uměleckého podpisu se domlouváme individuálně.

Cena: od 1 000,- Kč  podle náročnosti a požadavků

Bližší informace: 776 722 706

Profesní portrét

je určen těm, kteří fotografií chtějí vyjádřit svoji profesi. Zde je potřeba portrétovaného více poznat, seznámit se s jeho činností a vhodně zkombinovat výrazové prostředky osobní a profesní. Práce vyžaduje více času a hledání. Realizace probíhá v ateliéru nebo v prostředí charakteristickém pro portrétovaného. Výsledkem by měl být originální portrét.

Cena: od 2 000,- Kč podle náročnosti a požadavků

 

Firemní portrét

je vhodný  pro jednotlivce i skupiny, kteří se chtějí  ve své pracovní činnosti prezentovat profesionálně zhotoveným portrétem. Jedná se o jednoduchý portrét v reprezentativním stylu s neutrálním pozadím a použitím zábleskových přístrojů.  Fotografování může probíhat  v ateliéru, nebo přímo na místě zadavatele.  

Cena:

- v ateliéru: od 1 000,- Kč + každá další osoba ve stejném stylu 600,- Kč

- mimo ateliér: od 2 000,- Kč + každá další osoba ve stejném stylu 600,- Kč

Vše ostatní domluvou na tel: 776 722 706

Expresní portrét

Rychlý jednoduchý portrét v ateliéru na jednom typu pozadí. Vhodný i na průkazové fotografie. Výběr z několika pořízených snímků.

Cena: od 600,- Kč

Další informace si můžete přečíst o filosofii umělecké fotografie  a  v ceníku